Základní škola a Mateřská škola U Studny v Karviné - Když myslíte na vzdělání svých dětí
 
 


< návrat zpět

25.1.2019 - A už jsou tady další lednové zprávy z 1.B

V tomto měsíci jsme toho zvládli poměrně hodně

Postavili jsme sněhuláky pro Afriku
Ve třídě jsme si povídali o tom, jaké je v Africe počasí a že tam děti nikdy nezažijí zimu. A tedy ani neznají zimní radovánky – koulování, válení se ve sněhu, stavění sněhuláků. Proto jsme se 10.ledna vydali před naši školu postavit dva sněhuláky právě pro tyto děti  v rámci projektu „Sněhulák pro Afriku“. Rozdělili jsme se do dvou skupin a kouleli, plácali, stavěli… Jedné skupině se podařil velký sněhulák, druhá skupinka postavila jeho menšího kamaráda. Nezapomněli jsme ani na mrkev, úsměv z kamínků a kukadla z knoflíků, šálu a čepici. Bylo to fajn, pořádně jsme se zahřáli. Věříme, že našim africkým kamarádům udělají radost alespoň jejich fotografie.

Ochutnávali ovoce
V pátek 25. ledna jsme v rámci výuky o zdravé výživě měli ochutnávku ovoce. A nebylo to ovoce ledajaké: mango, blumy, avokádo, nashi, kiwi, cherimoya, granátové jablko a směs sušeného ovoce (fíky, švestky, meruňky, datle).  Také jsme zkusili plod mochyně a bílou ředkev. Velice dobře jsme zvládli i skupinovou práci – vytvářeli jsme pyramidu zdravé výživy – stříhali obrázky z letáků a lepili je do správných pater pyramidy.

Řádili v tělocvičně
V tělocvičně toho děláme opravdu hodně. V lednu jsme už měli za sebou kotouly vpřed, trénování skákání přes švihadlo, cvičení na kruzích, vybíjenou, cvičení s těžkými míči a také cvičení ve dvojicích nebo družstvech.

A co nás ještě čeká? Přece naše první vysvědčení!!
Copyright © 2004-2018 Základní škola a Mateřská škola U Studny v Karviné | Všechna práva vyhrazena
Kopírování textů nebo obrazové dokumentace pouze se souhlasem provozovatele